Verstappen zadowolony z tempa Red Bulla na Spa

Holender bagatelizuje kraksę z samej końcówki FP2.
27.08.2119:33
Nataniel Piórkowski
585wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen pozytywnie ocenia postępy dokonane przez Red Bulla w trakcie pierwszego dnia Grand Prix Belgii - nawet pomimo rozbicia bolidu w drugim treningu.

Wicelider klasyfikacji generalnej uszkodził swój bolid po uderzeniu w bariery na wyjeździe z zakrętu Les Combes. Do zdarzenia doszło na kilka minut przed zakończeniem FP2.

Najzwyczajniej w świecie straciłem panowanie nad tyłem. Pojawiła się nieco zbyt mocna nadsterowność. Nie byłem już w stanie jej skontrować i niestety wpadłem na bariery.

W popołudniowej sesji Verstappen odnotował pierwszy rezultat, jednak jego przewaga nad zawodnikami Mercedesa nie była większa niż jedna dziesiąta sekundy.

Myślę, że mamy prawo być zadowoleni z takiego dnia. Wiadomo, pomiędzy FP1 i FP2 trzeba zmienić kilka rzeczy, ale generalnie jestem bardzo zadowolony. To naprawdę pozytywny start.

Nie wprowadzałem żadnych zmian w ustawieniach, by odpowiedzieć na zmieniający się wiatr. Byłem zadowolony z tego, co miałem, ale oczywiście cały czas musimy brać pod uwagę różne czynniki - także te związane z pogodą.

Drugi z kierowców RBR - Sergio Perez, dodał: Myślę, że stać nas na mocną sesję kwalifikacyjną. Zebraliśmy mnóstwo dobrych informacji. Teraz trzeba wybrać tylko najlepsze elementy na jutro i zapewnić gładką czasówkę. Mamy tu konkurencyjne tempo i jestem bardzo ciekawy, jak potoczy się jutrzejsza rywalizacja.