Norris wyruszy do wyścigu na Spa z 15. pola startowego

Po sobotnim wypadku McLaren musiał wymienić skrzynię biegów w bolidzie Brytyjczyka.
29.08.2112:15
Nataniel Piórkowski
587wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lando Norris otrzyma karę cofnięcia o pięć pozycji na starcie wyścigu o Grand Prix Belgii, po tym jak McLaren był zmuszony wymienić w jego bolidzie skrzynię biegów.

Konstrukcja Norrisa została poważnie uszkodzona w wypadku, do którego doszło w początkowej fazie Q3. Na mokrym torze Brytyjczyk stracił kontrolę nad kierownicą po wyjeździe z Eau Rouge i z dużą siłą uderzył w bariery z opon znajdujące się przy zakręcie Raidillon.

Norris przeszedł badania kontrolne w lokalnym szpitalu i otrzymał zgodę na udział w wyścigu. Tymczasem mechanicy McLarena musieli zmierzyć się z wyzwaniem, jakim była odbudowa zniszczonego w kraksie MCL32M.

Wstępne analizy wykazały, że uszkodzeniu uległa skrzynia biegów, ale nie podwozie czy jednostka napędowa. W niedzielę team z Woking potwierdził te wnioski.

Po ocenieniu uszkodzeń bolidu Lando zdecydowaliśmy się wymienić skrzynię biegów, co skutkuje nałożeniem kary cofnięcia o pięć pozycji na starcie - napisał McLaren w krótkim komunikacie.

Norris został sklasyfikowany w kwalifikacjach na dziesiątym miejscu, ale niedzielną rywalizację rozpocznie z piętnastego pola. FIA potwierdziła także, że w bolidzie #4 dokonano wymiany jednostki napędowej, powracając do specyfikacji z GP Węgier. Z tego względu na kierowcę nie zostaną nałożone dodatkowe kary.