Bottas podekscytowany szansą na nowe otwarcie w karierze

Fin cieszy się z podpisania umowy z Alfą Romeo i obiecuje poprawę formy.
10.09.2113:02
Nataniel Piórkowski
337wyświetlenia


Valtteri Bottas nie może się doczekać początku nowego rozdziału w swej karierze w Formule 1, który będzie pisał wspólnie z teamem Alfy Romeo.

W tym tygodniu zespół z Hinwill oficjalnie poinformował o podpisaniu z Finem trzyletniej umowy.

Obecny zawodnik Mercedesa zdradził, że przed podpisaniem kontraktu z Alfą, prowadził rozmowy z innymi zespołami. Ostatecznie uznał jednak, że współpraca z włoską marką jest dla niego najbardziej ekscytującym projektem.

To wspaniała marka. Alfa Romeo ma bogatą historię w sportach motorowych. Bazując na informacjach, którymi dysponuję, wiem, że mogą mieć świetlaną przyszłość. Mam nadzieję, że będę mógł im pomóc w osiągnięciu tego celu.

To dla mnie coś nowego i ekscytującego. Postrzegam to trochę jako projekt. Bez wątpienia czeka mnie ciężka praca, ale wykorzystam całą moją wiedzę, aby dokonać postępów względem aktualnego sezonu.

Od przejścia do Mercedesa Bottas kończy każdy sezon za Lewisem Hamiltonem. Fin przyznaje, że zmiana zespołowych barw daje mu okazję do rozpoczęcia zupełnie nowego rozdziału w karierze.

Jeśli popatrzymy na ogólne wyniki, Lewis pokonywał mnie każdego roku. Więc owszem, w tym sensie pozostawałem w jego cieniu. Ale prawdę mówiąc nie postrzegam tego w ten sposób. Jesteśmy zespołem, jesteśmy w tym razem.

Niestety w tym roku nie walczę już o mistrzostwo świata. Pomagam tylko w rywalizacji o tytuł wśród konstruktorów. Takie są fakty. Przejście do Alfy Romeo będzie dla mnie nowym początkiem i niezależnie od tego, kto będzie moim kolegą z zespołu, mam nadzieję na owocną współpracę. To dla mnie interesująca nowa era.

Alfa Romeo nie wskazała jak dotąd nazwiska zespołowego partnera Bottasa. Szef stajni - Fred Vasseur przyznał, że powinno do tego dojść za około miesiąc.

Nie chcę mieć w tym głosu. Zespół jest profesjonalny, Fred to profesjonalista. Wie, co będzie najlepsze dla przyszłości zespołu. Zostawiam to w ich rękach.