Wolff gotowy wesprzeć starania VW związane z wejściem do F1

Mercedes ma być coraz bliżej udzielenia zgody na rezygnację z MGU-H.
13.09.2110:21
Mateusz Szymkiewicz
978wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff potwierdził, że Mercedes jest gotowy pójść na kompromis, który umożliwi Grupie Volkswagen wejście do Formuły 1 od sezonu 2026.

Na torze Monza doszło do kluczowych ustaleń dotyczących kolejnej generacji układów napędowych. Producenci mieli zgodzić się na opóźnienie debiutu nowych silników o rok, natomiast większość opowiedziała się za porzuceniem generatora energii cieplnej.

Jedynym zwolennikiem ewolucji obecnych układów ma być Mercedes, jednakże Toto Wolff deklaruje, iż w obliczu szansy na wejście Grupy Volkswagen do Formuły 1 jest gotowy na kompromis. Spekuluje się, iż producent z Wolfsburga dysponuje już wstępnym porozumieniem z Red Bullem.

Mercedes deklaruje gotowość do kompromisu, by móc przywitać Grupę Volkswagen w Formule 1. Jesteśmy gotowi porzucić MGU-H jeżeli znajdziemy porozumienie w innych obszarach. Nie mogę mówić w imieniu innych, ale Mercedes chciałby zobaczyć Volkswagena w F1. Mimo to konieczne są ustalenia w pozostałych kwestiach. Jeżeli producenci nie wypracują jasnego stanowiska, wówczas FIA oraz FOM prawdopodobnie zaprezentują własny kształt przepisów na sezon 2026 - powiedział Toto Wolff na łamach Speed Week.