Piero Ferrari: Haas dysponuje naszym wsparciem przy rozwoju Micka

Przed GP Rosji potwierdzono, że junior Scuderii spędzi kolejny sezon w stajni z Kannapolis.
30.09.2110:12
Mateusz Szymkiewicz
1119wyświetlenia
Embed from Getty Images

Piero Ferrari deklaruje, że Haas dysponuje pełnym wsparciem Scuderii przy rozwoju Micka Schumachera.

Niemiec jest juniorem Ferrari i przebywa na wypożyczeniu w stajni z Kannapolis. Przed Grand Prix Rosji potwierdzono, że kierowca pozostanie w składzie zespołu na sezon 2022. Schumacher wówczas otrzyma do dyspozycji bolid, który powstaje w Maranello przy współpracy z niezależnym oddziałem do obsługi klienckich zespołów.

Podąża swoją drogą [Schumacher] w zespole, który dysponuje naszym wsparciem - powiedział Piero Ferrari, syn Enzo. Jego ekipa podjęła decyzję o porzuceniu sezonu 2021, więc korzystają z samochodu, który był słaby już rok wcześniej. Mimo to ich wszystkie zasoby są skoncentrowane na sezonie 2022 i Ferrari pomaga Haasowi. Mam nadzieję, że w swoim drugim roku w Formule 1 otrzyma bolid, w którym potwierdzi i zademonstruje swoje umiejętności.

W dalszej części wypowiedzi Piero Ferrari przyznał, że brakuje mu obecności w padoku ojca Micka - Michaela Schumachera. Miałem przyjemność ugościć Schumachera w moim domu. Wypiliśmy butelkę czerwonego wina. Naprawdę lubił chwile intymności oraz spokoju. Był prostą osobą: precyzyjną oraz bezpośrednią. Przepraszam, że wypowiadam się o nim jakby już nie żył. Michael wciąż jest wśród nas, lecz nie może się komunikować.