Szafnauer dementuje plotki łączące go z Alpine

Amerykanin potwierdził jednak, że otrzymywał oferty od innych zespołów.
13.11.2113:25
Maciej Wróbel
386wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Astona Martina, Otmar Szafnauer, zdementował zwykłe medialne spekulacje odnośnie jego przyszłości, potwierdzając przy tym, iż inne zespoły były zainteresowane jego usługami.

W ostatnich dniach pojawiły się liczne plotki mówiące o tym, jakoby Otmar Szafnauer miał wkrótce opuścić zespół Astona Martina i dołączyć do Alpine, gdzie miałby zająć miejsce Davide Brivio. Schedę po Amerykaninie miałby z kolei przejąć Martin Whitmarsh, który we wrześniu stanął na czele Aston Martin Performance Technologies.

Sam Szafnauer stanowczo jednak zaprzecza tym doniesieniom. Te plotki to zwykłe medialne spekulacje i nie mają oparcia w faktach - powiedział 57-latek. Nie planuję opuszczać zespołu. Miałem bardzo dużo ofert przez te dwanaście lat, odkąd tutaj pracuję.

Szef Astona przyznaje, że wiele z tych ofert pojawiło się w 2021 roku i podkreśla, że zawsze miło jest być chcianym.

Odnosząc się do informacji przekazywanych przez francuskie media, które jako pierwsze poinformowały o Szafnauerze mającym zastąpić Brivio w Alpine, Amerykanin powiedział: Nie znam francuskiego, więc nie wiem dokładnie, co tam pisali. Byłem jednak tak samo zaskoczony jak wszyscy, kiedy o tym usłyszałem.

57-latek przypuszcza, że plotki te mogły wywołać słowa wypowiedziane przez dyrektora zarządzającego Alpine, Laurenta Rossiego, który w Meksyku zapowiedział kolejną restrukturyzację w stajni z Enstone. Może to stąd się wzięło - powiedział.

Szafnauer nie wyklucza jednak ewentualnej zmiany pracodawcy w niedalekiej przyszłości. Dobre pytanie. Nauczyłem się już dawno temu, że nie da się przewidzieć przyszłości. Gdybym umiał to robić, pewnie nie byłoby mnie tutaj, a siedziałbym w Las Vegas - stwierdził szef zespołu z Silverstone.