Mercedes wezwany przez sędziów do złożenia wyjaśnień (akt.)

Hamilton został ukarany grzywną za odpięcie pasów bezpieczeństwa.
14.11.2120:55
Nataniel Piórkowski
3661wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mercedes został wezwany do złożenia wyjaśnień sędziom Grand Prix Sao Paulo w związku z wykryciem nieprawidłowości w użyciu pasów bezpieczeństwa przez Lewisa Hamiltona.

Incydent miał miejsce po zakończeniu wyścigu. Na okrążeniu zjazdowym zwycięzca rywalizacji zatrzymał się przez chwilę na poboczu, aby odebrać od porządkowych brazylijską flagę.

W komunikacie FIA możemy przeczytać, iż reprezentant Mercedesa został wezwany na spotkanie z sędziami, które rozpocznie się o godzinie 17 czasu lokalnego.

Podstawą do wszczęcia dochodzenia było stwierdzenie możliwego naruszenia reguły zapisanej w załączniku Międzynarodowego Kodeksu Sportowego.

Mówi ona: Kierowcy muszą być odpowiednio przypięci w swych fotelach pasami bezpieczeństwa, zgodnie z przepisami technicznymi odnoszącymi się do danych pojazdów, przez cały czas trwania zawodów i pozostawaniu w ruchu na torze, alei serwisowej, odcinku specjalnym lub trasie rywalizacji.

Ze względu na fakt, iż Hamilton mógł dopuścić się naruszenia zasad określonych w regulaminie sportowym, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przypadku orzeczenia o winie kierowca otrzyma formalne ostrzeżenie, reprymendę bądź grzywnę.

Aktualizacja:
Hamilton został ukarany przez sędziów grzywną w wysokości 5 tysięcy euro. Dodatkowo na kierowcę Srebrnych Strzał nałożona została dodatkowa kara grzywny w wysokości 20 tysięcy euro w zawieszeniu do końca sezonu 2022, na wypadek wystąpienia podobnych incydentów.