Schumacher: Haas stał się "zespołem B" Ferrari

Niemiec ujawnił, że Scuderia zapewniła sobie prawo do jednej posady w stajni z Kannapolis.
19.11.2110:07
Mateusz Szymkiewicz
899wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mick Schumacher przyznał, że Haas zacieśniając współpracę z Ferrari stał się „zespołem B” Scuderii.

Na początku roku stajnia z Maranello utworzyła niezależny dział do obsługi klientów, który zajmie się procesem rozwoju oraz budowy bolidu dla Haasa. Dotychczas była za to odpowiedzialna Dallara, z którą amerykańska ekipa postanowiła nie przedłużać umowy.

Ponadto kierowcą Haasa został junior Ferrari - Mick Schumacher. Jak ujawnił Niemiec, w ramach nowych warunków współpracy, Scuderia posiada prawo do obsady jednego kokpitu, tak jak to było do niedawna w przypadku Alfy Romeo

W praktyce jesteśmy «zespołem B» Ferrari. W tej sytuacji juniorzy tacy jak ja mogą startować dla ekipy. Poza tym otworzono przed nami szansę na pracę w tunelu aerodynamicznym Ferrari w Maranello. To powinno zapewnić nam przewagę - powiedział Mick Schumacher dla Sport1.

Niemiec odnosząc się do swoich ambicji na sezon 2022, dodał: Naszym celem są regularne awanse do Q2, a życzeniem jest Q3. Słyszałem, że wszyscy w Ferrari są zadowoleni z tego co dotychczas pokazywałem. Mimo to zdaję sobie sprawę, że w kolejnym roku muszę postawić następny krok.