Sainz: Samochody na sezon 2022 nie sprawiają już wrażenia wolnych

Hiszpan ujawnił, że Ferrari jest w pełni skoncentrowane na nowym modelu od stycznia.
19.11.2109:39
Mateusz Szymkiewicz
876wyświetlenia
Embed from Getty Images

Carlos Sainz przyznał, że samochody szykowane z myślą o sezonie 2022 nie sprawiają już wrażenia wolnych.

W przyszłym roku zadebiutuje zupełnie nowa generacja bolidów, która będzie oderwaniem od dotychczasowej filozofii. Do Formuły 1 wróci efekt przypowierzchniowy, natomiast kierowcy będą ścigali się na niskoprofilowych oponach założonych na 18-calowe felgi.

Pierwsze symulacje wskazywały, iż samochody zwolnią o pięć sekund na okrążeniu w porównaniu do sezonu 2021. Mimo to Carlos Sainz z Ferrari deklaruje, iż postępy uczynione na przestrzeni roku pozwoliły zredukować tę stratę niemal do minimum.

Pracujemy nad tym projektem od stycznia - powiedział Hiszpan na torze Losail. Wielokrotnie odwiedzałem tunel aerodynamiczny oraz symulator. Jesteśmy w dosyć niekomfortowej fazie, ponieważ odrabiamy swoją pracę domową nie wiedząc gdzie jest reszta. Odpowiedzi na to pytanie nie poznamy do czasu testów w Barcelonie. Mogę jednak zapewnić, że Ferrari robi wszystko, by znów zapewnić nam zwycięski samochód.

W styczniu mieliśmy wrażenie, że nowe bolidy będą dużo wolniejsze. Mimo to kiedy rozmawia się z innymi kierowcami oraz przedstawicielami zespołów, każdy powtarza: «Już nie są wolne». Wszyscy dokonali dużych postępów na przestrzeni miesięcy. Z tego powodu uważam obecną sytuację za niekomfortową, ponieważ zastanawiasz się gdzie inni są i gdzie ty jesteś na ich tle.