Nowa gra na horyzoncie! - wesprzyj projekt Formula'21GP

Wyprzedź Mnie! zdecydowało się objąć patronat nad grą planszową polskiego wydawnictwa.
30.11.2119:36
Redakcja
3298wyświetlenia


Serwis Wyprzedź Mnie! zdecydował się objąć patronat nad grą planszową Formula'21GP autorstwa polskiego start-upu 'Duck's Games', która zadebiutowała na międzynarodowej platformie zbiórek społecznościowych Kickstarter.

Dla nas nie byłoby w tym nic szczególnego gdyby nie fakt, że będzie to gra poświęcona wyścigom.

Przejście obok obojętnie byłoby grzechem dla każdego fana tym bardziej, że owe dotyczyć będą najwyższej półki, prestiżowej F1.

Autorzy Formula'21GP, bo o niej mowa, obiecują pojawienie się szeregu elementów królowej motorsportu jak:

- Odwzorowanie dowolnych torów: budujesz tor z puzzli
- Konfiguracje bolidów: wzmacniasz biegi do jazdy na zakrętach lub na szybkie proste
- Zarządzanie oponami: wybierasz miękkie, twarde i na deszcz, dbasz o ich kondycję
- Ładowanie ERS: kumulujesz energię do skuteczniejszych ataków
- Strefy DRS: gdy przeciwnik jest przed Tobą zyskujesz dodatkowy ruch
- Kontrole sędziowskie: grając nieprzepisowo narażasz się na kary
- Zmienne warunki pogodowe: słońce lub deszcz decyduje o Twojej taktyce
- Wizyty w pit stop: wymieniasz opony, naprawiasz bolid, mierzysz czas serwisu
- Zdarzenia losowe: plamy oleju, odłamki, kałuże, poślizgi, awarie bolidów wywołujące żółte flagi lub nawet samochód bezpieczeństwa
- Kontrola prędkości: 3 poziomy szybkości o rosnącym stopniu ryzyka, a Ty je lubisz prawda?
- Walka na torze: atak z zaskoczenia lub walka koło w kołoWachlarz możliwości zapowiada się imponująco i ma być dopasowany do poziomu gracza, który może zacząć zabawę w tzw. trybie sprint poznając stopniowo podstawowe tajniki gry przechodząc do coraz bardziej zaawansowanych akcji. Pomimo, że gra jest podzielona na tury gracze cały czas planują swoje kolejne ruchy mając duży wpływ na przebieg rozgrywki, w której losowość ograniczono do minimum.

Jest to gra dla 1 do 6 graczy w wieku od 9 lat oferująca dwa poziomy trudności czyli Sprint oraz Grand Prix. W uproszczonym wariancie czyli sprincie postawiono na szybką i lekką rozgrywkę, natomiast w wariancje pełnego Grand Prix możemy poświęcić nawet dwie godziny. Zasady pełnej rywalizacji są tutaj szczegółowo odwzorowane. Autorzy zaprojektowali również system gry w pojedynkę walcząc z tzw. Botami, które mają przypisaną losową strategię o różnych poziomach trudności.

Gra już w fazie prototypu wygląda znakomicie, a to jeszcze nie wszystko. W trakcie kampanii będzie można odblokować kolejne atrakcje jak dodatkowe bolidy, tryby gry czy elementy torów.

Za tym projektem stoją pasjonaci gier i sportów wyścigowych, którzy nie tylko gwarantują świetną zabawę na wiele wieczorów ale również fachowe wykonanie uzyskane dzięki współpracy z utalentowanymi artystami i sprawdzonymi dostawcami.

Widać tu ogromny potencjał i wkład włożony w opracowanie bodajże najlepiej zapowiadającej się planszówki wyścigowej wszech czasów.

Jeśli chcecie pomóc zaistnieć Formula'21 GP zapraszamy do śledzenia informacji prasowych i wsparcia kampanii tej niezwykłej gry.

Serdecznie kibicujemy rodzimemu studiu Duck's Games stojącemu za tym projektem tym bardziej, że jest to ich debiut na Kickstarterze.