Haas analizuje ofertę premii dla pracowników

Dmitrij Mazepin zaproponował wypłacenie bonusów tym, którzy nie zmienią pracodawcy.
04.12.2112:43
Nataniel Piórkowski
542wyświetlenia
Embed from Getty Images

Guenther Steiner przyznał, że Haas analizuje ofertę Dmitrija Mazepina, który chciałby wypłacić pracownikom zespołu specjalne bonusy finansowe.

Po kwalifikacjach do GP Sao Paulo Nikita Mazepin udzielił emocjonalnych wywiadów, w których przyznał, że powodem jego słabej dyspozycji są częste zmiany w ekipie mechaników i inżynierów.

Ojciec kierowcy z Moskwy, którego firma jest sponsorem tytularnym stajni z Kannapolis, zaoferował wypłacenie bonusów, aby skusić pracowników Haasa do tego, aby nie zmieniali w najbliższym czasie miejsca zatrudnienia.

Problemem na drodze do ich przyznania mogą okazać się jednak przepisy o limitach budżetowych.

Steiner potwierdził, że jego team analizuje aktualnie, w jaki sposób mógłby skorzystać z oferty Mazepina seniora. Jeśli chodzi o ofertę złożoną przez Dmitrija, to zastawiamy się, w jaki sposób możemy zapewnić, że będzie ona legalna w świetle limitu budżetowego i wszystkich tego typu rzeczy. Zobaczymy, jakie wnioski przyniosą nasze analizy i do niego wrócimy.

Tłumacząc sytuację kadrową Haasa, Steiner dodał: Nie mamy sytuacji, w której ludzie od nas uciekają. Mamy około 60 osób, które są z nami od samego założenia zespołu. Pod koniec roku niektórzy decydują się na odejście - chcą postawić nowy krok w swojej karierze, chcą zrezygnować z podróżowania na wszystkie wyścigi. Na pewno nie jest to coś nieoczekiwanego.