Prost: Kolizja między liderami mistrzostw może mieć miejsce

Czterokrotny czempion zwraca uwagę na rosnące napięcie między Verstappenem a Hamiltonem.
04.12.2109:50
Mateusz Szymkiewicz
615wyświetlenia
Embed from Getty Images

Alain Prost uważa, że kolizja między Maksem Verstappenem a Lewisem Hamiltonem może mieć miejsce podczas finału sezonu 2021.

Na dwa wyścigi przed końcem liderem klasyfikacji pozostaje Holender z przewagą ośmiu punktów nad kierowcą Mercedesa. Mimo to za faworyta uważa się Hamiltona, który dysponuje świeżym silnikiem i ma za sobą serię dwóch zwycięstw z rzędu.

Na wcześniejszym etapie mistrzostw kierowcy dwukrotnie ścierali się ze sobą na torze przy okazji Grand Prix Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Zdaniem Alaina Prosta, podobna sytuacja może się wydarzyć w Arabii Saudyjskiej lub Abu Zabi.

Nie mam nic przeciwko temu, ponieważ w ten sposób stworzyliśmy historię naszego sportu - powiedział czterokrotny mistrz świata, odnosząc się do swoich starć z Ayrtonem Senną. Nie lubię jednak, kiedy ludzie porównują obecne wydarzenia jeden do jednego z tym, co było w przeszłości. Nigdy nie jest tak samo. Ważne jest, by nie przekroczyli granicy [Verstappen i Hamilton]. Pewne wydarzenia mogą mieć miejsce, jeżeli jeden lub drugi kierowca zdadzą sobie sprawę, że «Mogę w tym zakręcie wygrać lub stracić mistrzostwo».

Już teraz czuć ogromne napięcie i z czasem stanie się ono jeszcze większe. Nie można wykluczyć żadnego scenariusza. Spójrzmy na wyścig na Monzy. Gdyby Lewis nie spróbował wyprzedzić Maksa, mógł z nim wtedy przegrać. W takim razie akceptujesz ryzyko czy nie? Niełatwo jest znaleźć się w sytuacji, w której możesz wygrać lub wszystko stracić.