McLaren zaprezentował zmodyfikowane malowanie na GP Abu Zabi

Nowe barwy są wynikiem współpracy zespołu z koncernem British American Tobacco.
07.12.2118:15
Nataniel Piórkowski
2507wyświetlenia


McLaren zaprezentował zmodyfikowane malowanie bolidu, z którym weźmie udział w ostatniej eliminacji tegorocznego sezonu w Abu Zabi.

Autorką projektu stworzonego w ramach kampanii sponsora zespołu - koncernu British American Tobacco, jest pochodząca ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich artystka Rabab Tantawy.

Barwy na GP Abu Zabi zostały zaprezentowane we wtorek wieczorem podczas imprezy okolicznościowej marki Vuse. Firma chce w ten sposób udostępnić platformę do popularyzowania sztuki artystów w wieku powyżej 25 lat, którzy pomimo swojej ciężkiej pracy wciąż nie spotkali się z międzynarodowym uznaniem.

Grafika Tantawy - pierwszej kobiety z Bliskiego Wschodu, która zaprojektowała wyjątkowe malowanie bolidu F1 - powstała we współpracy z projektantem grafik motoryzacyjnych - Davide Virdisem.

Clarie Cronin, dyrektorka do spraw marketingu McLarena, powiedziała: Jesteśmy podekscytowani tym, iż możemy w przełomowy sposób zbudować most pomiędzy światem sztuki i sportów motorowych poprzez umieszczenie grafiki Rababy Tantawy na naszych bolidach podczas Grand Prix Abu Zabi.

Projekt Driven by Change stworzony z Vuse zapewnia wyjątkową szansę wspierania wschodzących talentów, zapewniając wciąż nieodkrytym na szerszą skalę twórcom platformę, na którą zasługują. Sztuka Rabab jest inspirująca i czujemy dumę z tego, iż w nadchodzący weekend skorzystamy z jej kreacji inspirowanej papają.