Bottas otrzymał zgodę na wcześniejszy debiut w Alfie Romeo

Team z Hinwil potwierdził, że Fin dołączy do zespołu przy okazji wtorkowych testów.
11.12.2110:26
Nataniel Piórkowski
1329wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas zadebiutuje w Alfie Romeo podczas testów, które zostaną zorganizowane tuż po Grand Prix Abu Zabi.

Fin po raz ostatni poprowadzi bolid Mercedesa podczas niedzielnego wyścigu na torze Yas Marina, próbując pomóc zespołowi i swemu zespołowemu koledze - Lewisowi Hamiltonowi w zdobyciu podwójnej korony mistrzowskiej.

GP Abu Zabi wieńczy pięcioletni okres startów Bottasa w niemieckim zespole. W tym czasie kierowca z Nastoli wygrał dziesięć wyścigów i zdobył dwadzieścia pole positions.

Latem Bottas uzgodnił warunki wieloletniej umowy z Alfą Romeo. Zgodnie z przewidywaniami Mercedes nie wyraził sprzeciwu, aby 32-latek mógł rozpocząć współpracę z nowym zespołem już podczas testów, które we wtorek rozpoczną się na torze Yas Marina.

W trakcie dwudniowych zajęć kierowcy i zespoły będą zbierać informacje na temat nowej generacji niskoprofilowych opon Pirelli przygotowanych na sezon 2022.

Team z Hinwil potwierdził już, że Bottas pojawi się za sterami bolidu pierwszego dnia zajęć. Fin zyska w ten sposób okazję do poznania ekipy oraz inżynierów, z którymi będzie współpracował przez najbliższe miesiące.