RaceFans: Audi na początku 2022 roku potwierdzi wejście do F1

Niemiecki producent miał wysłać list z deklaracją do obecnych zespołów i władz serii.
20.12.2117:16
Mateusz Szymkiewicz
3498wyświetlenia


RaceFans.net informuje, że Audi na początku 2022 roku potwierdzi wejście do Formuły 1 przy okazji debiutu kolejnej generacji jednostek napędowych.

Producent z Ingolstadt łączony jest z zaangażowaniem w serię od co najmniej kilku miesięcy. Według Dietera Renckena, koncern stanowiący część Grupy Volkswagen zadeklarował już dołączenie do stawki Formuły 1 w specjalnym liście, który został zaadresowany do władz serii, FIA oraz szefów aktualnie konkurujących zespołów.

Za decyzją Audi mają stać członek zarządu - Markus Duesmann, a także szef Technical Development - Oliver Hoffmann. Przedstawiciele niemieckiego koncernu mieli określić przepisy dotyczące jednostek na 2026 rok jako satysfakcjonujące oraz uczciwy kompromis.

Światowa Rada Sportów Motorowych potwierdziła już, że nowe układy napędowe pozostaną oparte o sześciocylindrowy silnik spalinowy o pojemności 1,6 litra. Podniesieniu ma ulec procent mocy z systemów odzyskiwania energii, mimo porzucenia MGU-H. Producenci będą również prowadzili prace rozwojowe w ramach limitów budżetowych.

Aktualnie zarząd oraz rada nadzorcza Audi ma debatować nad formalnym zatwierdzeniem zgłoszenia w Formule 1.

RaceFans.net dodaje, że list wystosowany przez producenta z Ingolstadt zawierał gratulacje dla FIA za uczciwe zakończenie tegorocznych mistrzostw. Audi odniosło się w ten sposób do kontrowersyjnej porażki Lewisa Hamiltona, który po restarcie na ostatnim okrążeniu Grand Prix Abu Zabi stracił prowadzenie oraz tytuł na rzecz Maksa Verstappena.