Binotto: Spodziewam się łatwych rozmów kontraktowych z Sainzem

Ferrari deklaruje chęć kontynuowania współpracy z Hiszpanem po sezonie 2022.
06.01.2209:18
Mateusz Szymkiewicz
606wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Ferrari - Mattia Binotto, spodziewa się łatwych rozmów kontraktowych z Carlosem Sainzem.

Hiszpan dołączając do stajni z Maranello podpisał dwuletni kontrakt, który wygaśnie po nadchodzących mistrzostwach. Zespół już zadeklarował chęć dłuższej współpracy z kierowcą i pierwsze rozmowy mają odbyć się w trakcie zimowej przerwy.

Mattia Binotto zapytany o aktualny status negocjacji z Carlosem Sainzem, odpowiedział: Podczas ostatniego wyścigu powiedzieliśmy, że przedłużenie umowy przedyskutujemy w trakcie zimowej przerwy. Dopiero usiądziemy i zrozumiemy nasze stanowiska. Uważam, że spisał się naprawdę dobrze w trakcie sezonu. Jesteśmy zadowoleni z tego jak zintegrował się z naszym zespołem oraz jak spisywał się w trakcie weekendów. Nie mamy wątpliwości, że usiądziemy do rozmów i znajdziemy porozumienie. To jest nasz plan na zimę.

Póki co jeszcze nie wystartowaliśmy z dyskusjami. Nie wiem jakie Carlos ma pomysły oraz przemyślenia. Na to pytanie nie mam dla was odpowiedzi. Przede wszystkim chciałbym poznać jego odczucia, jego perspektywę na miniony sezon oraz jak widzi naszą przyszłość. Spodziewam się łatwych rozmów, nie mam co do tego wątpliwości. Póki co nie ruszyliśmy i nie mam nic więcej do dodania - zakończył szef Ferrari.