BWT zostało partnerem tytularnym teamu Alpine w Formule 1

Na bolidach A522 znajdą się różowe akcenty związane z austriacką firmą.
11.02.2213:25
Nataniel Piórkowski
2086wyświetlenia


Alpine ogłosiło podpisanie długoterminowej umowy z austriacką firmą BWT, która od sezonu 2022 zostanie partnerem tytularnym zespołu.

Różowe barwy BWT są obecne w Formule 1 od 2017 roku. Przed długi czas marka była związana z ekipą z Silverstone, która rywalizowała pod nazwami Force India, Racing Point i Aston Martin.

W piątek Alpine potwierdziło krążące od dłuższego czasu plotki związane z pozyskaniem sponsoringu BWT. Na mocy porozumienia różowe barwy zostaną dodane do tradycyjnego niebieskiego malowania bolidów A522.

Wiceprezes BWT ds. sprzedaży i marketingu, powiedział: Bardzo cieszymy się mogąc ogłosić, że BWT będzie partnerem tytularnym Alpine F1 Team przez najbliższe lata. Agendy zrównoważonego rozwoju Alpine i BWT są w pełni zgodne w zakresie eliminacji jednorazowego plastiku. Jesteśmy zadowoleni z faktu, iż możemy połączyć nasze siły, aby przekonać wiele osób na całym świecie - w tym naszych pracowników, partnerów, klientów i fanów - do ograniczenia poziomu odpadów z tworzyw sztucznych.

Równolegle wykorzystamy olbrzymią globalną platformę Formuły 1, wspierającą BWT w walce nieuczciwą dystrybucją czystej, bezpiecznej i zdrowej wody pitnej. Jesteśmy dumni, że staliśmy się częścią BWT Alpine F1 Team, jako partner tytularny - dodał Lutz Huebner - dyrektor ds. marketingu BWT.

Dzięki naszym unikalnym i opatentowanym technologiom uzdatniania wody, przy współpracy z olbrzymią liczbą fanów Alpine na całym świecie, możemy wspomóc akcję "Zmieńmy świat - łyk po łyku".

Pierwszym etapem będzie utworzenie stref wolnych od plastikowych butelek we wszystkich fabrykach Alpine oraz przy okazji prac zespołu na torach wyścigowych.

Połączenie sił w celu zwiększenia świadomości a także walki o zrównoważony rozwój, perfekcyjnie łączy BWT i Alpine - zaznaczył Huebner.