Alessandro Alunni Bravi dyrektorem zarządzającym Sauber Group

Były menedżer Roberta Kubicy jest członkiem Grupy Sauber od 2017 roku.
08.03.2218:05
Maciej Wróbel
675wyświetlenia
Embed from Getty Images

Alessandro Alunni Bravi został mianowany nowym dyrektorem zarządzającym stojącej za zespołem F1 Alfy Romeo Grupy Sauber.

Włoch jest częścią stajni z Hinwil od 2017 roku i pełnił w niej funkcje doradcy oraz członka zarządu, jednak w padoku F1 znany był dotychczas przede wszystkim jako menedżer kierowców. Alunni Bravi pracował między innymi ze Stoffelem Vandoorne'em czy Robertem Kubicą.

Wcześniej współpracował także z Nicolasem Todtem, z którym prowadził agencję All Road Management, która wspierała takich kierowców jak Felipe Massa, Pastor Maldonado czy Charles Leclerc. Alunni Bravi ponownie będzie miał również okazję pracować z Frederikiem Vasseurem, bowiem pełnił rolę doradcy w jego zespole ART Grand Prix, startującym w Formule 2 i 3.

Komunikat Saubera głosi, iż w swojej pracy Alunni Bravi będzie się koncentrował na marketingu, komunikacji, sprzedaży, prawie, informatyzacji oraz finansach.

Szwajcarska firma chciała utrzymać markę Sauber jako odrębny podmiot obok zespołu F1 oznaczonego logiem Alfy Romeo. Podkreślono tym sposobem, że jest to również działalność inżynieryjno-technologiczna, na co dowodem jest jej tunel aerodynamiczny. W 2021 roku organizacja była bliska zmiany właściciela, jednak ostatecznie główny udziałowiec - Finn Rausing - zdecydował się nie sprzedawać grupy Michaelowi Andrettiemu.

Alessandro był integralną częścią rozwoju naszej firmy zarówno na torze jak i poza nim w ciągu ostatnich kilku lat - przyznał Frederic Vasseur. Jestem podekscytowany wkładem, jaki wniesie ze sobą na nowym stanowisku. Niewielu może się z nim równać pod względem wiedzy o motorsporcie, biznesie i złożonego świata prawa, w których my działamy, co sprawia, że Alessandro jest właściwą osobą do tego zadania.

Alunni Bravi dodał: To zaszczyt móc podjąć się tego wyzwania, jakim jest bycie dyrektorem zarządzającym firmy o tak pełnej sukcesów historii, jaką ma Sauber. Jestem również świadom odpowiedzialności, jaką niesie ze sobą pełnienie tej funkcji wobec ponad 500 zatrudnionych tutaj osób. Jest to zobowiązanie, do którego zamierzam podejść z pasją, oddaniem i ciężką pracą.

Chciałbym podziękować Fredericowi Vasseurowi oraz udziałowcom Grupy Sauber, jak również tym wszystkim, którzy byli ze mną w tych ostatnich kilku latach i sprawili, że postawienie kolejnego kroku było dla mnie możliwe. Czeka mnie mnóstwo pracy, ale jestem podekscytowany rozpoczęciem tej nowej przygody.