Perez: Nie spodziewaliśmy się tempa umożliwiającego walkę z Ferrari

Meksykanin przyznał, że Red Bull koncentrował się na przygotowaniach do wyścigu.
26.03.2220:44
Nataniel Piórkowski
1338wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez zapisał się na kartach historii Formuły 1 jako pierwszy Meksykanin, któremu udało się wywalczyć pole position do wyścigu Grand Prix.

Weekend w Arabii Saudyjskiej jest 215. występem Pereza w Formule 1. Zdobywając niespodziewanie pierwsze pole startowe, kierowca z Guadalajary pobił rekord Marka Webbera, który na zdobycie pierwszego PP czekał 130 Grand Prix.

Opisując swój występ w kwalifikacjach Perez wyraził dumę z niewiarygodnego okrążenia i zdradził, iż nie spodziewał się, że będzie miał tempo pozwalające na walkę z Ferrari.

Zajęło mi to kilka wyścigów - zażartował. Cóż to było za okrążenie, niewiarygodne. Mógłbym pokonać tysiąc kółek i nie sądzę, że przejechałbym właśnie takie. To coś niesamowitego.

Ferrari sprawiało wrażenie faworyta do zgarnięcia pole position. Charles Leclerc uzyskał najlepsze czasy w każdym z treningów i pod koniec Q3 zajmował pozycję lidera tabeli. Perez rzutem na taśmę wskoczył na P1, osiągając rezultat lepszy o zaledwie 0,025s.

Tak naprawdę nie spodziewaliśmy się zbyt wiele walcząc z Ferrari podczas kwalifikacji. Koncentrowaliśmy się głównie na wyścigu, więc miejmy nadzieję, że jutro sobie z nimi poradzimy - dodał.