Marko: Mam wątpliwości co do motywacji Vettela w Astonie

78-latek odniósł się do sugestii, iż w przyszłym roku może zwolnić się miejsce w AT dla Niemca.
04.04.2209:17
Mateusz Szymkiewicz
1313wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko przyznał, że pozostaje niepewny motywacji Sebastiana Vettela do dalszych startów w Astonie Martinie.

Stajnia z Silverstone ma za sobą bardzo rozczarowujący początek sezonu. Bolid AMR22 prezentuje niekonkurencyjne osiągi i po dwóch wyścigach dorobek brytyjskiego zespołu to zero punktów oraz dziewiąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów.

Od Grand Prix Australii do startów z Astonem wraca Sebastian Vettel, który opuścił rundy w Bahrajnie i Arabii przez zakażenie koronawirusem. Zdaniem konsultanta Red Bulla - Helmuta Marko, 34-latek może szybko ulec frustracji w związku z rywalizacją poza strefą punktową.

Zmotywowany Vettel nadal jest w stanie walczyć o miejsca na podium. Można było to dostrzec przed rokiem w Baku. Był również bardzo szybki w Monte Carlo. Patrząc na to gdzie dzisiaj jest Aston Martin, nie spodziewam się u niego wielkiej motywacji. Muszą zbudować dużo bardziej konkurencyjny samochód. Jeżeli nie ścigasz się o punkty, trudno byś był zmobilizowany - powiedział 78-latek.

Przed kolejnym sezonem może dojść do przetasowań w składach kierowców ekip Red Bulla. Marko deklarował już, że jest zainteresowany zatrzymaniem Pierre'a Gasly, co będzie wiązało się z ponowną promocją Francuza do seniorskiego zespołu. Tym samym w AlphaTauri pojawiłby się wakat i Austriak zapytany, czy stajnia z Faenzy mogłaby powalczyć o angaż Vettela, odpowiedział: Nie wydaje mi się, by Sebastian mógł zwrócić się do nas z takim zapytaniem.