Marko: Nowa umowa Verstappena posiada klauzulę osiągów

Holender zabezpieczył się stosownym zapisem przed kolejną zmianą formuły silnikowej.
04.04.2210:15
Mateusz Szymkiewicz
1559wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko potwierdził, że nowa umowa Maksa Verstappena z Red Bullem posiada klauzulę osiągów.

Holender przed startem aktualnych mistrzostw podpisał porozumienie, które zabezpiecza jego posadę w stajni z Milton Keynes do końca 2028 roku. Kierowca tym samym zobowiązał się do startów w Red Bullu po kolejnej zmianie formuły silnikowej, planowanej na sezon 2026.

Konsultant czterokrotnych mistrzów świata - Helmut Marko, potwierdził, że Verstappen posiada odpowiednie zapisy w nowym kontrakcie, które umożliwią mu wcześniejsze odejście przy niekonkurencyjnej formie zespołu.

Oczywiście, jeżeli zaliczymy wypadek na wzór sezonu 2014, w którym nie mieliśmy żadnych szans z jednostką napędową Mercedesa, wtedy będzie mógł skorzystać [Verstappen] z odpowiedniej klauzuli - powiedział 78-latek dla Formel1.de.

Sam Verstappen zapytany z czego wynika jego aż tak wielka lojalność wobec Red Bulla, odpowiedział: Czuję się w tym zespole naprawdę dobrze i z mojej perspektywy jest to bardzo ważne. Chcę być lojalny, ponieważ otrzymałem od nich szansę w Formule 1. Poza tym nasze cele zawsze się pokrywały. Wierzyłem w ten projekt i w ubiegłym roku opłaciło się to. Potrzeba zdobycia tytułu zdjęła z nas pewną presję. Wierzę w ludzi, których mam wokół siebie. Spędziłem z nimi dobry czas i nie widzę potrzeby, by cokolwiek zmieniać.