Ocon: Będę zadowolony z dalszych startów Alonso w Alpine

Wkrótce mają wystartować rozmowy kontraktowe Hiszpana ze stajnią z Enstone.
23.06.2209:46
Mateusz Szymkiewicz
1019wyświetlenia
Embed from Getty Images

Esteban Ocon przyznał, że będzie zadowolony z dalszych startów w Alpine u boku Fernando Alonso.

Stajnia z Enstone zapowiada rozpoczęcie rozmów kontraktowych z Hiszpanem przy okazji Grand Prix Wielkiej Brytanii. Wiele wskazuje na to, iż kierowca pozostanie na sezon 2023 w związku z coraz częstszymi informacjami na temat wypożyczenia Oscara Piastri do Williamsa.

Świetnie jest być zespołowym partnerem Fernando - powiedział Esteban Ocon dla platformy DAZN. Kiedy dołączył do naszego zespołu wiele osób mi mówiło, że współpraca z nim będzie trudna. Okazało się to nieprawdą. Wydaje mi się, że tworzymy dobry duet i współpraca z nim sprawia mi wielką radość. Fernando nic już nie musi udowadniać. Jeżeli chce kontynuować starty w Formule 1, to pozostanie w niej. Wciąż ma motywację i drzemie w nim ten sam lew.

Francuz, który po dziewięciu wyścigach plasuje się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji i wygrywa pojedynek z Alonso, zapytany o swoje cele na dalszy etap sezonu, odpowiedział: Celuję w podium, a zwycięstwo byłoby dowodem na świetne mistrzostwa. Chcemy to powtórzyć. Mimo to musimy myśleć realistycznie, nie jesteśmy w pozycji by walczyć o to na równych zasadach.

Póki co sam finisz na podium będzie dla nas jak zwycięstwo. W przeszłości ten zespół wygrywał tytuły z Fernando, więc wiedzą jak to się robi. Stać nas na to. Wierzę w ten projekt i dlatego zgodziłem się na wieloletni kontrakt - zakończył Ocon.