Krack: Nie prowadzimy jeszcze konkretnych negocjacji z Vettelem

Aston Martin liczy, że poprawki z Silverstone pozytywnie wpłyną na nastawienie Niemca.
30.06.2212:52
Nataniel Piórkowski
354wyświetlenia


Aston Martin wyraża chęć kontynuowania współpracy z Sebastianem Vettelem po zakończeniu sezonu 2022. Mike Krack przyznaje jednak, że z kierowcą nie są jeszcze prowadzone żadne konkretne rozmowy na temat przedłużenia kontraktu.

Krack stwierdził w tym tygodniu, że czterokrotny mistrz świata jest otwarty na pozostanie w ekipie z Silverstone a ta chce zatrzymać go u siebie na długi czas.

W rozmowie z magazynem Sport Bild szef teamu Astona Martina powiedział: Nie rozpoczęliśmy jeszcze konkretnych rozmów z Sebastianem, ponieważ mamy w tej chwili wiele innych problemów, które trzeba rozwiązać.

Luksemburczyk dodał, iż nie widzi sensu w prowadzeniu rozmów w sprawie nowej umowy w oparciu o nadzieje. Krack liczy, że poprawki przygotowane na Grand Prix Wielkiej Brytanii dostarczą fakty, na bazie których będzie można przeprowadzić negocjacje w sprawie warunków nowego porozumienia.

Pomimo tego, że Vettel w coraz większym stopniu angażuje się w akcje społeczne, Krack nie ma wątpliwości, iż Niemiec pozostaje jednym z najlepszych kierowców w stawce F1.

Jego postawa i etos pracy są wzorowe. Wcześnie pojawia się na torze, skupia się na zadaniu i razem z inżynierami analizuje wszystkie dostępne dane. Wyciąga z nich tyle, ile się da.

Tak naprawdę wszystko spoczywa na naszych barkach i sprowadza się do bolidu. To my musimy poprawić osiągi konstrukcji w takim stopniu, aby Seb był w stanie rywalizować o zwycięstwa. Nie wyznaczamy sobie jednak żadnego terminu.