McLaren włączył się do walki o Oscara Piastriego?

Stajnia z Woking ma rozważać przeniesienie Ricciardo do IndyCar.
07.07.2211:19
Mateusz Szymkiewicz
1512wyświetlenia
Embed from Getty Images

Joe Saward informuje, że McLaren mógł wkroczyć do walki o angaż Oscara Piastriego na sezon 2023.

Australijczyk jest juniorem Alpine i pełni w tym roku funkcję trzeciego kierowcy zespołu. Docelowo 21-latek jest szykowany do debiutu w sezonie 2023, lecz zrozumiałe, iż stajnia z Enstone ma w tej chwili preferować zatrzymanie Fernando Alonso.

Od kilku tygodni spekuluje się, iż Piastri dołączy od nowego roku do Williamsa na zasadzie wypożyczenia z Alpine. Mimo to jak informuje Joe Saward, menedżer 21-latka - Mark Webber, ma już za sobą rozmowy z Andreasem Seidlem stojącym na czele McLarena. Niewykluczone, iż ośmiokrotni mistrzowie świata są zainteresowani zatrudnieniem Australijczyka w miejsce jego rodaka Daniela Ricciardo.

Forma 33-latka jest dużym rozczarowaniem i możliwe, że McLaren będzie dążył do rozwiązania kontraktu obejmującego starty w sezonie 2023. Jednym z rozwiązań może być przeniesienie Ricciardo do zespołu IndyCar, w którym niepewną przyszłość ma Felix Rosenqvist. Szwed ma otrzymać propozycję startów dla McLarena w Formule E, choć Saward uważa cały scenariusz za mało prawdopodobny.

Szanowany dziennikarz zwraca również uwagę, iż zainteresowanie Piastrim ze strony bezpośredniego rywala może zmobilizować Alpine do powierzenia kierowcy kokpitu. Decyzja o zastąpieniu Fernando Alonso debiutantem mogłaby okazać się niepopularna, lecz wewnątrz zespołu miały już pojawić się głosy wyrażające rozczarowanie w związku z wypuszczeniem przed rokiem Guanyu Zhou do Alfy Romeo.