Alonso: Podpisałem dwuletni kontrakt z Astonem Martinem

Hiszpan zdradził, że po odejściu z F1 nie zamierza kończyć kariery kierowcy wyścigowego.
23.08.2215:08
Mateusz Szymkiewicz
859wyświetlenia
Embed from Getty Images

Fernando Alonso potwierdził, że jego kontrakt z Astonem Martinem obejmuje starty do końca 2024 roku.

Hiszpan tuż po Grand Prix Węgier został potwierdzony jako nowy kierowca stajni z Silverstone, w której od nowego sezonu przejmie posadę Sebastiana Vettela. Decyzja 41-letniego Alonso była dla wielu szokiem, a teraz jak ujawnił kierowca, jego umowa z brytyjskim producentem jest wieloletnia i otwiera przed nim szansę na przekroczenie progu czterystu startów w Formule 1.

Podpisałem dwuletni kontrakt na starty dla innego zespołu - powiedział Fernando Alonso w rozmowie z hiszpańskim AS. Od początku moim planem był powrót do Formuły 1. Wyzwania poza serią były bardzo wzbogacające, szczególnie od strony osobistej. Powrót na najwyższy poziom był dla mnie wyzwaniem i czuję się teraz dobrze.

Nie wiem kiedy definitywnie się wycofam. Sport jest całym moim życiem, ale mam świadomość tego, iż kiedyś moja data ważności dobiegnie końca. Staram się teraz wszystkim cieszyć. Odchodząc z Formuły 1 w 2018 roku byłem wyczerpany psychicznie i fizycznie. Po powrocie nie mam już takich odczuć, czuję się bardzo świeżo.

Ze sportów motorowych na pewno nigdy się nie wycofam. Z Formuły 1 na pewno kiedyś odejdę, ale tylko w momencie, w którym przestanę się czuć w niej szczęśliwy. Aktualnie jest odwrotnie. W zawodowym sporcie zawsze spotykają się ze sobą doświadczenie i wiedza o swoim ciele. Mając dwadzieścia lat nie wiesz tego co czterdziestolatek. Teraz wiesz jakiego wysiłku wymaga konkretna partia ciała, a także masz świadomość czego nie wybacza już twój wiek.