AMuS: Alpine planuje pozew cywilny przeciwko Piastriemu

Zespół będzie domagał się zwrotu inwestycji w jego karierę na poziomie 5-10 milionów euro.
26.08.2217:24
Mateusz Szymkiewicz
1382wyświetlenia
Embed from Getty Images

Auto Motor und Sport informuje, że Oscar Piastri przechodząc do McLarena naraża się na pozew cywilny ze strony Alpine.

Australijczyk jest wieloletnim juniorem stajni z Enstone i teoretycznie dysponuje posadą kierowcy wyścigowego na sezon 2023 w miejsce Fernando Alonso. Mimo to 21-latek deklaruje, iż nie wiąże go żaden kontrakt z Alpine i nie będzie reprezentował jego barw w kolejnych mistrzostwach.

Piastri zdaje się posiadać porozumienie z McLarenem, który ogłosił już rozstanie z Danielem Ricciardo. Sytuacja ta wymusiła interwencję Komisji FIA ds. sporów kontraktowych, która spotka się w poniedziałek w Genewie.

Według ustaleń Auto Motor und Sport, Piastri otrzymując zielone światło na dołączenie do McLarena zostanie pozwany przez Alpine. Francuska stajnia będzie domagała się od kierowcy zwrotu pieniędzy, które zostały zainwestowane w jego karierę. Kwota ta rzekomo waha się od 5 do 10 milionów euro i obejmuje opłaty za starty w juniorskich seriach czy prywatne sesje testowe.

Mimo zdecydowanej postawy, Alpine wciąż ma wykazywać dobrą wolę wobec Piastriego. Ekipa deklaruje gotowość do dokończenia tegorocznego programu testowego, powierzenia mu dwóch piątkowych treningów oraz przede wszystkim przyszłorocznej posady kierowcy wyścigowego. Aktualnie Australijczyk przebywa w Enstone, gdzie z perspektywy symulatora wspiera Estebana Ocona oraz Fernando Alonso na Spa-Francorchamps.