Steiner: Mick nie wypadł jeszcze z gry

Szef Haasa nie chce komentować doniesień mówiących o rozstaniu Niemca z Ferrari.
01.09.2211:41
Maciej Wróbel
565wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pomimo ostatnich doniesień mówiących o rozstaniu Micka Schumachera z Akademią Ferrari, Gunther Steiner zapewnia, że Niemiec pozostaje mocnym kandydatem do fotela w zespole Haas na rok 2023.

Coraz więcej wskazuje na to, że trwająca od 2019 roku współpraca Ferrari z Mickiem Schumacherem dobiegnie końca po tym sezonie. Plotki na ten temat nasiliły się, gdy potwierdzone zostały występy Antonio Giovinazziego z Haasem w piątkowych treningach na Monzy i w Austin.

Taki rozwój wydarzeń może sugerować, że Ferrari znów zwraca się ku promowaniu włoskiego kierowcy - w tym wypadku Giovinazziego - podczas gdy zespół Haasa ma być zainteresowany zatrudnieniem bardziej doświadczonego zawodnika u boku Kevina Magnussena.

Szef stajni z Kannapolis nie zamierza jednak komentować tego typu doniesień i utrzymuje, że Mick Schumacher wciąż liczy się w walce o posadę w jego ekipie na przyszły sezon. Nie mam w tej chwili zbytniej ochoty na ryzyko - powiedział Gunther Steiner w wywiadzie dla RTL.

Przede wszystkim Mick zaliczył kilka dobrych występów, więc jeśli będzie je w stanie powtórzyć, to jest kandydatem do pozostania w zespole.

Steiner zaprzeczył także jakoby Ferrari miało co roku pierwszeństwo wyboru co do obsady jednego z miejsc w Haasie i podkreśla, że nic nie wie na temat rzekomego rozstania Schumachera z FDA. Nie znam szczegółów. Nie chcemy znaleźć się pod presją, chcemy podjąć właściwą decyzję - kontynuuje szef Haasa.

Mick nie wypadł z gry, jednak chcemy być otwarci i uczciwi i zamierzamy zobaczyć, jak ta sytuacja się rozwinie. Może to potrwać dwa, trzy, cztery tygodnie. Wszystko jest możliwe.

Włoch dodał też, że Schumacher nie będzie oceniany na podstawie występu w Spa, gdzie samochód Haasa okazał się zupełnie niekonkurencyjny. Nie jestem marzycielem - samochód nie był wystarczająco dobry. Kiedy jednak jest dobry, to musisz zdobywać punkty.