De Vries wystartuje z Astonem w treningu na Monzy

Holender, który podejmie współpracę już z trzecim zespołem, przejmie kokpit od Vettela.
06.09.2215:11
Mateusz Szymkiewicz
636wyświetlenia


Aston Martin potwierdził udział Nycka de Vriesa w pierwszym treningu do Grand Prix Włoch. 27-latek przejmie kokpit Sebastiana Vettela.

Holender na co dzień pełni funkcję trzeciego kierowcy Mercedesa, natomiast w niedawno zakończonym sezonie Formuły E, w którym podjął się obrony mistrzowskiego tytułu, zajął dziewiąte miejsce.

De Vries nie mając na koncie startów w F1 jest wykorzystywany przez niemieckiego producenta oraz jego klienckie zespoły jako młody kierowca. Holender ma już na koncie start w pierwszym treningu do Grand Prix Hiszpanii z Williamsem, a także w sesji otwierającej weekend na Paul Ricard z Mercedesem.

Jak potwierdzono, trzeci w tym roku trening de Vries zaliczy z Astonem Martinem. Stajnia z Silverstone wykorzysta na Monzy pierwszą z dwóch obowiązkowych sesji dla debiutantów.

Nie mogę się doczekać poprowadzenia bolidu Astona Martina na tak legendarnym torze jak Monza - powiedział Nyck de Vries. To będzie mój trzeci trening w tym roku z trzecim zespołem. Daje mi to fantastyczny wgląd w różnice między samochodami oraz czynnościami operacyjnymi ekip. Mam nadzieję, że uda mi się wnieść świeżą perspektywę do Astona Martina i nasza współpraca przyniesie obopólne korzyści.

Aston Martin w komunikacie prasowym potwierdził, że de Vries ma już za sobą sesję w symulatorze z bolidem AMR22. Z kolei obsada na drugi trening dla młodego kierowcy ma zostać potwierdzona w najbliższym czasie.