Monako z kontraktem na organizację Grand Prix do 2025 roku

Po dłużej niepewności Księstwo wypracowało nowe porozumienie z Formułą 1.
20.09.2221:13
Mateusz Szymkiewicz
1087wyświetlenia
Embed from Getty Images

Grand Prix Monako pozostanie w kalendarzu Formuły 1 do 2025 roku, wreszcie podpisując nową umowę z władzami serii.

Runda na ulicach Księstwa od wielu miesięcy była pod znakiem zapytania. Pojawiły się naciski, by organizator w Monako zrezygnował z wielu przywilejów, jak produkcja własnego sygnału TV, prywatni sponsorzy, a także minimalna opłata licencyjna.

Jak potwierdzono, Monte Carlo finalnie doszło do porozumienia z Liberty Media i Grand Prix pozostanie w kalendarzu przez kolejne trzy lata. Szczegóły nie zostały podane do wiadomości publicznej, lecz zrozumiałe, iż Księstwo będzie płaciło rocznie za organizację 15 milionów dolarów, a także zgodzono się na pewne ustępstwa w kwestiach komercyjnych.

Jestem zachwycony mogąc potwierdzić, że będziemy ścigali się w Monako do 2025 roku, a już na pewno w kolejnym sezonie dokładnie 28 maja - powiedział Stefano Domenicali, dyrektor generalny Formuły 1. Chciałbym podziękować wszystkim za nowe porozumienie, a w szczególności Księciu Albertowi II, Michelowi Boeriemu z Automobilklubu Monako oraz jego całemu zespołowi. Nie możemy się doczekać powrotu już za rok, a także dalszej współpracy.