Nicholas Latifi odejdzie z Williamsa po sezonie 2022

Zespół nie potwierdził jednak nazwiska następcy Kanadyjczyka.
23.09.2211:34
Jakub Ziółkowski
2593wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Williams poinformował za pośrednictwem swojej strony internetowej o zakończeniu współpracy z Nicholasem Latifim po sezonie 2022.

Kierowca z Toronto zadebiutował w Williamsie w 2020 roku, u boku George'a Russella. Kanadyjczyk spędził trzy sezony w barwach ekipy z Grove, zdobywając dotychczas siedem punktów w 55 wyścigach. Latifi jest piętnastym kierowcą Formuły 1 pochodzącym z Kanady.

Chciałbym skorzystać z okazji, aby podziękować za ostatnie trzy lata wszystkim w zespole Williams Racing: pracownikom w fabryce, a także ekipie jeżdżącej na tory - skomentował Latifi. Mój debiut został opóźniony przez pandemię, jednak w końcu udało nam się rozpocząć współpracę od Grand Prix Austrii 2020. Chociaż nie udało nam się osiągnąć spodziewanych rezultatów, cieszę się z tej świetnej przygody. Zdobycie moich pierwszych punktów w zeszłorocznym wyścigu na Węgrzech będzie czymś, czego nigdy nie zapomnę. Wejdę w następny etap mojej kariery z tymi wyjątkowymi wspomnieniami ze współpracy z Williamsem. Wiem też, że wraz z zespołem będziemy walczyć do końca sezonu - dodał Kanadyjczyk.

Odejście Kanadyjczyka skomentował również dyrektor generalny zespołu, Jost Capito. W imieniu całego zespołu chciałbym podziękować Nicholasowi za trzy lata nieustannej pracy w barwach Williamsa. Jest on świetnym graczem zespołowym, co pokazał we współpracy z członkami ekipy, a także niesamowicie szanowanym i lubianym kierowcą. Nasza współpraca dobiega końca, jednak wiem, że do końca zespołu da on z siebie wszystko. Życzymy Nicholasowi sukcesów w przyszłości, zarówno na torze, jak i poza nim - powiedział Capito.

Jednocześnie Williams poinformował że wkrótce ogłosi nazwisko kierowcy, który będzie ścigał się u boku Alexandra Albona w sezonie 2023.