Canal+: De Vries podpisał umowę na starty w AlphaTauri

Pierre Gasly ma być o krok od przejścia do zespołu Alpine.
01.10.2209:35
Mateusz Szymkiewicz
755wyświetlenia
Embed from Getty Images

Francuski Canal+ informuje, że Nyck de Vries dysponuje już kontraktem na starty w AlphaTauri od sezonu 2023.

27-latek po spektakularnym debiucie w Formule 1 na torze Monza z Williamsa, w ostatnich tygodniach był jednym z najgorętszych nazwisk na rynku transferowym. Zainteresowanie Holendrem wyraziła stajnia z Grove, natomiast walkę o jego usługi podjęły również ekipy Alpine i AlphaTauri.

Francuski producent zaprosił de Vriesa na prywatne testy na torze Hungarorning, podczas których sprawdzał zeszłoroczny bolid A521. Z kolei Helmut Marko opiekujący się juniorskim programem Red Bulla odbył spotkanie z kierowcą w swoim biurze w austriackim Grazie.

Według ustaleń francuskiego Canal+, de Vries dysponuje już kontraktem na starty w AlphaTauri. Holender zastąpi od nowego roku Pierre'a Gasly, który już przed kilkoma tygodniami uzgodnił warunki transferu do Alpine, gdzie powstał wakat po odchodzącym Fernando Alonso.

Gasly pytany w Singapurze o swoją dalszą przyszłość w Formule 1, odpowiedział: Wszyscy zdają sobie sprawę z odbywających się rozmów. Jeśli chodzi o mnie, to chciałbym mieć jasność w kolejnych dwóch lub trzech tygodniach. Póki co nic się nie zmieniło. Jeżeli będę miał coś do ogłoszenia, to dowiecie się o tym jako pierwsi.