Bild: Haas ogłosi w Meksyku drugiego kierowcę na sezon 2023

Stajnia z Kannapolis ma wybierać między Mickiem Schumacherem a Nico Hulkenbergiem.
01.10.2209:45
Mateusz Szymkiewicz
981wyświetlenia
Embed from Getty Images

Bild informuje, że zespół Haas zamierza wybrać drugiego kierowcę na sezon 2023 przed Grand Prix Meksyku.

Stajnia z Kannapolis dysponuje jedną wolną posadą, wciąż nie podejmując ostatecznej decyzji w sprawie Micka Schumachera. Do niedawna spekulowano, iż Haas ma być zdecydowany na rozstanie z Niemcem przez skomplikowane relacje, a także utratę wsparcia Akademii Ferrari.

Według ustaleń gazety Bild, między Schumacherem a szefostwem zespołu wciąż są tarcia, jednakże jego szanse na dalsze starty w sezonie 2023 miały wzrosnąć. Jedynym rywalem 23-latka o miejsce u boku Kevina Magnussena ma być jego rodak - Nico Hulkenberg.

Publikacja jest pewna swoich informacji do tego stopnia, iż potwierdza, że w przyszłorocznej stawce na pewno znajdzie się zawodnik z Niemiec. Z kolei komunikat w sprawie składu kierowców ma zostać opublikowany pod koniec października przy okazji weekendu w Meksyku.

Haas miał już zrezygnować z pomysłu pozyskania Daniela Ricciardo, który po utracie miejsca w McLarenie najprawdopodobniej zdecyduje się na rok przerwy jako trzeci kierowca. Z kolei Antonio Giovinazzi wspierany przez Ferrari miał nigdy nie być realną opcją amerykańskiej ekipy.