Schumacher: Nie zamierzam słuchać rad Ecclestone'a

Z kolei Gunther Steiner deklaruje, że Haas będzie chciał potwierdzić skład przed GP Abu Zabi.
11.11.2208:41
Mateusz Szymkiewicz
583wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mick Schumacher przyznał, że nie zamierza słuchać rady Berniego Ecclestone'a, który sugeruje mu skupienie się na innych seriach wyścigowych.

W ostatnich dniach szef Formuły 1 wypowiedział się na temat niepewnej przyszłości Niemca w ekipie Haasa. 92-latek przyznał, że zupełnie rozumie chęć zatrudnienia Nico Hulkenberga przez stajnię z Kannapolis, radząc Schumacherowi, by zapomniał o F1 i podjął walkę o zwycięstwa w innych seriach.

Mój plan zakłada dalsze starty w Formule 1 - powiedział Mick Schumacher na torze Interlagos, zapytany o wypowiedź Ecclestone'a. Trudno jest wymazać z pamięci F1. Za bardzo ją kocham, więc nie uda mi się tego zrobić. Wszyscy mają opinie na każdy temat, ale mnie interesuje zdanie tylko tych osób, na których mi zależy. Oczywiście mam na myśli swoją rodzinę oraz kilka postaci z Formuły 1, jak Sebastian Vettel. Liczę się z ich słowami.

Szef Haasa - Gunther Steiner, przyznał, że ostateczna decyzja w sprawie partnera dla Kevina Magnussena została odroczona do wyścigu na Yas Marina. Zdecydowanie nic nie ogłosimy w ten weekend. Mam nadzieję, że zrobimy to za tydzień przed Abu Zabi. To jest mój cel, ale niczego nie mogę wam obiecać - dodał Włoch.