Schumacher zdezorientowany fatalnym występem w czasówce

Steiner oczekuje od swego kierowcy odrobienia strat podczas sobotniego sprintu.
12.11.2211:21
Nataniel Piórkowski
687wyświetlenia


Mick Schumacher jest zmieszany słabym występem w piątkowych kwalifikacjach na Interlagos, w których wykręcił najgorszy wynik spośród wszystkich kierowców.

Niemiec rozpocznie sprint z ostatniego pola, podczas gdy jego zespołowy partner z Haasa - Kevin Magnussen, ustawi swój bolid na pierwszym miejscu, obok Maxa Verstappena.

Gdy podczas transmisji realizator wyemitował nagranie z radia Schumachera, ten wydawał się zdezorientowany odpadnięciem z czasówki.

W rozmowie z dziennikarzami, syn siedmiokrotnego mistrza świata - Michaela, wyjaśniał: Z mojej perspektywy było to dobre okrążenie. Czułem, że mój czas wystarczy, aby awansować do kolejnego bloku.

Jestem trochę zdezorientowany - być może nie doceniłem tego, jak szybko poprawiła się przyczepność. Nawierzchnia sprawiała wrażenie wilgotnej, ale może w rzeczywistości nie była tak mokra, jak sądziłem. To bardzo frustrujące, tym bardziej, że dysponowaliśmy konkurencyjnym bolidem.

Fatalny występ w kwalifikacjach z pewnością nie pomoże 23-latkowi, który po GP Abu Zabi może stracić wyścigowy fotel na rzecz Nico Hulkenberga.

Komentując występ Schumachera, szef Haasa - Guenther Steiner, powiedział na antenie Sky: Musi teraz spróbować zyskać jak najwięcej pozycji, aby zdobyć dobre miejsce na starcie niedzielnego wyścigu a później dowieźć do mety solidne punkty.

Mam wrażenie, że Mick wyjechał na tor trochę niezdecydowany. Dopiero co zmieniliśmy opony w jego bolidzie, zakładając slicki. Może chciał je dogrzać. Niezależnie od tego wszyscy widzimy, jaki wynik był dzisiaj w naszym zasięgu.