Mercedes gotowy zatrudnić Schumachera w roli trzeciego kierowcy

Toto Wolff zwraca uwagę na powiązania ojca kierowcy z niemieckim producentem.
15.11.2219:07
Mateusz Szymkiewicz
1553wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff deklaruje, że jest gotowy zatrudnić Micka Schumachera w roli trzeciego kierowcy Mercedesa.

Wszystko wskazuje na to, iż Niemiec z końcem sezonu pożegna się z Haasem. W środę spodziewany jest oficjalny komunikat zespołu, w którym zostanie ogłoszone podpisanie kontraktu z Nico Hulkenbergiem na 2023 rok.

Zrozumiałe, iż Schumacher opuści również szeregi Akademii Ferrari, mając wolną rękę w wyborze nowego pracodawcy. Plotki z Interlagos głosiły, iż 23-latek otrzymał ofertę dołączenia do Alpine w roli trzeciego kierowcy. Z kolei teraz gotowość do współpracy z Niemcem w identycznej roli deklaruje Mercedes.

Nie wiem jaki jest status Micka w Haasie. Najważniejsze jest dla niego, by utrzymał kokpit - powiedział Toto Wolff, szef Mercedesa. To nie jest żadna tajemnica, iż rodzina Schumacherów jest częścią naszej rodziny. Mick miałby wielki wkład jako osobowość oraz kierowca wyścigowy. Zdecydowanie omówimy z nim pewne opcje jeżeli tylko się pojawią. Priorytetem jest dla niego posada, zasługuje na nią i zrobi wszystko co w swojej mocy, by ją otrzymać.

Ojciec Micka - Michael Schumacher, na etapie juniorskiej kariery był związany z Mercedesem w Mistrzostwach Świata Samochodów Sportowych. Z kolei w latach 2010-2012 reprezentował barwy producenta w reaktywowanym zespole Formuły 1.