Sargeant zadebiutuje w Formule 1 z Williamsem w sezonie 2023

Amerykanin wreszcie został oficjalnie przedstawiony jako następca Nicholasa Latifiego.
21.11.2214:02
Mateusz Szymkiewicz
3211wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Williams oficjalnie przedstawił Logana Sargeanta jako swojego nowego kierowcę wyścigowego w sezonie 2023.

Stajnia z Grove we wrześniu poinformowała, iż z końcem roku zakończy współpracę z dotychczasowym reprezentantem Nicholasem Latifim. Od tamtej pory było jasne, iż na następcę Kanadyjczyka szykowany jest junior zespołu - Logan Sargeant.

Amerykanin w ramach przygotowań do debiutu otrzymał szansę startu w czterech piątkowych treningach, a także poprowadzi bolid FW44 w testach po Grand Prix Abu Zabi. Kluczowe dla angażu Sargeanta były jednak wydarzenia w Formule 2, gdzie w ostatniej rundzie sezonu nie mógł wypaść poza czołową szóstkę, by zgarnąć odpowiednią liczbę punktów do superlicencji.

21-latek, który podchodził do wyścigów na Yas Marina jako trzeci kierowca klasyfikacji, ostatecznie uplasował się na czwartym miejscu, ulegając na finiszu Liamowi Lawsonowi. Williams mając już jednak pewność, iż Sargeant spełnia kryteria do startów w Formule 1, w poniedziałek ogłosił go swoim nowym kierowcą w sezonie 2023.

Sargeant będzie pierwszym Amerykaninem w stawce Formuły 1 od 2015 roku, kiedy to barwy Manora reprezentował późniejszy zwycięzca Indianapolis 500 - Alexander Rossi.

To olbrzymi zaszczyt i spełnienie marzeń, aby móc rywalizować w Formule 1 wspólnie z Williams Racing. Niezmiernie dziękuję wszystkim z Williamsa i Dorilton Motor Sports za wsparcie, które otrzymałem od dnia dołączenia do zespołu przy okazji GP Stanów Zjednoczonych w 2021 roku - powiedział Sargeant.

Bycie członkiem akademii kierowców Williamsa zapewniło mi istotną platformę rozwojową i przygotowało mnie do nowego etapu mojej kariery. Czuję się gotów, aby sprostać nowemu wyzwaniu, ale także podekscytowany tym, że będę mógł być częścią wspólnej podróży. Wiem bowiem, że zespołowi towarzyszy cel rozwoju i kroczenia w górę stawki.

Jost Capito, dyrektor generalny i szef Williams Racing, dodał: Cieszymy się, że po zdobyciu przez Logana superlicencji podczas ostatniego weekendu w Abu Zabi, możemy oficjalnie ogłosić go jako naszego kierowcę na nadchodzący sezon.

Logan uzupełni nasz ekscytujący skład obok Alexa. Od chwili dołączenia do naszej akademii kierowców pod koniec 2021 roku, Logan doskonale zintegrował się z ekipą z Grove - najpierw pracując w symulatorze a w ostatnim czasie także także na torze, biorąc udział w czterech sesjach treningowych.

Logan ma za sobą mocny debiutancki sezon w Formule 2 i czujemy wielkie emocje będąc świadkami jego awansu do Formuły 1. Jesteśmy tutaj, aby wspierać go w tej podróży.