Audi przedstawiło plany rozbudowy fabryki w Neuburgu

Producent zamierza również powiększyć personel o 80 osób do połowy 2023 roku.
05.12.2209:23
Mateusz Szymkiewicz
744wyświetlenia
Embed from Getty Images

Audi przedstawiło plany rozbudowy fabryki w Neuburgu, w której trwają prace rozwojowe nad jednostką napędową na sezon 2026.

Niemiecki producent zapowiedział już dołączenie do stawki Formuły 1 z fabrycznym zespołem, który powstanie na bazie Saubera. Samochód będzie tym samym produkowany oraz projektowany w szwajcarskim Hinwil, podczas gdy silnik zostanie opracowany w niemieckim Neuburgru.

Aktualna fabryka Audi została otworzona w 2014 roku i była siedzibą dla zespołów konkurujących w Długodystansowych Mistrzostwach Świata, Formule E oraz Rajdzie Dakar. Jak potwierdzono, do 2024 roku zostanie ona powiększona o 3000 metrów kwadratowych, co ma związek z szeroko zakrojonymi pracami rozwojowymi na rzecz programu Formuły 1. Docelowo zostaną tam ulokowane stanowiska testowe.

Competence Centre Motorsport stanowi idealną bazę dla naszego projektu Formuły 1 - powiedział Oliver Hoffmann, członek zarządu Audi. Fabryka w Neuburgu od początku była projektowana w taki sposób, by sprostać największym wyzwaniom w sportach motorowych. Dalekowzroczność była opłacalna. Przy aktualnych zasobach byliśmy w stanie od razu rozpocząć prace nad projektem w Formule 1.

Rozbudowa pozwoli nam nad długoterminowy rozwój infrastruktury koniecznej do rywalizacji w Formule 1. Dodatkowa przestrzeń oraz kolejne stanowiska testowe pozwolą nam na stosowanie technologii na najwyższym poziomie w sportach motorowych.

Fabryka Audi w Neuburgu aktualnie zatrudnia 220 pracowników. Docelowo w połowie 2023 roku kadra ma zostać powiększona o kolejne 80 osób. Rozwijanie jednostki napędowej w Niemczech na potrzeby najbardziej wymagających wyścigów jest wspaniałe. Już teraz nasza fabryka w Neuburgu jest cały czas powiększana - dodał Hoffmann.