Grosjean: Vasseur może doprowadzić Ferrari do mistrzostwa świata

Rodak nowego szefa Scuderii jest przekonany, że spełni on pokładane nadzieje.
20.12.2216:41
Mateusz Szymkiewicz
892wyświetlenia


Były kierowca Formuły 1 - Romain Grosjean, jest przekonany, że Frederic Vasseur może doprowadzić Ferrari do mistrzowskich tytułów już w sezonie 2023.

Stajnia z Maranello tuż po zakończeniu tegorocznych mistrzostw zdecydowała się na rozstanie z Mattią Binotto. Następcą Włocha został Frederic Vasseur, który ostatnie lata stał na czele Alfy Romeo.

Ferrari jest wielkim wyzwaniem dla każdego - powiedział Romain Grosjean dla La Gazzetta dello Sport. Mam jednak pełne przekonanie, że Fred sprosta zadaniu. Jest bliskim przyjacielem Charlesa Leclerca i powinno to dobrze wpłynąć na atmosferę w zespole. Zna się również z Carlosem Sainzem. Ferrari miało niezły samochód już w sezonie 2022. Niestety ich przywództwo okazało się bardzo słabe. Wierzę, że mogą mieć znów coś do powiedzenia w kolejnych mistrzostwach.

Były reprezentant m.in. Haasa dodał, że Ferrari dokonało mądrego wyboru obsadzając stanowisko szefa 54-latkiem. Wygrywałem z jego zespołem Formułę 3 w 2007 roku. Jest urodzony do rywalizacji i zna motorsport od podszewki. Nigdy nie poznałem innego szefa, który tak dobrze rozumiałby techniczną stronę wyścigów. Rozumie również potrzeby kierowców. Momentami miałem wrażenie, że on sam zasiada za kółkiem i wyjeżdża na tor.