Audi poszukuje kierowcy rozwojowego

Niemiecki producent chciałby pozyskać doświadczonego zawodnika do końca roku.
03.01.2312:27
Maciej Wróbel
2041wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dyrektor Audi Formula Racing, Adam Baker, ujawnił, że koncern z Ingolstadt poszukuje doświadczonego kierowcy rozwojowego, który miałby zostać włączony do pracy przy projekcie jeszcze w tym roku.

Niemiecki producent oficjalnie potwierdził swoje wejście do Formuły 1 od sezonu 2026 z zespołem Saubera. Audi zostało zatem pierwszym nowym dostawcą jednostek napędowych, który dołączy do stawki F1 wraz z wejściem w życie nowych regulacji technicznych.

W rozmowie z SoyMotor Adam Baker przyznał, że Audi w tym roku rozpocznie poszukiwania doświadczonego kierowcy, który mógłby pomóc w rozwoju jednostki napędowej. Może się wydawać, że do naszego debiutu zostało mnóstwo czasu, ale chcemy pozyskać kierowcę rozwojowego przed końcem roku 2023 - powiedział Baker.

Bardzo ważne jest, aby mieć kogoś doświadczonego do pomocy przy rozwoju naszego nowego silnika w symulatorach, które mamy w Neuburgu. Szukamy ekspertów w tej dziedzinie z doświadczeniem w Formule 1. Po raz pierwszy od 2009 roku silnik F1 rozwijany jest w Niemczech i jeśli chcemy wyspecjalizowanego personelu, to musimy szukać w Anglii, Francji lub we Włoszech - dodał 49-latek.