Steiner: Magnussen jest silniejszy mentalnie niż wcześniej

Szef Haasa liczy również na podobne nastawienie ze strony Nico Hulkenberga.
06.01.2315:52
Maciej Wróbel
442wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner uważa, iż Kevin Magnussen jest o wiele silniejszy mentalnie niż przed roczną przerwą w startach w F1.

Duńczyk dołączył do stawki kierowców F1 na rok 2022 dosłownie w ostatniej chwili, niedługo po tym, jak Haas zdecydował się na zerwanie umowy z Nikitą Mazepinem. Już na otwarcie sezonu w Bahrajnie Magnussen wyrównał swoje najlepsze osiągnięcie z Haasem, jakim było piąte miejsce.

Później 30-latek zdobywał punkty jeszcze sześciokrotnie i zakończył sezon z 25 oczkami na koncie, co jest wynikiem niemal dwukrotnie lepszym od zespołowego kolegi - Micka Schumachera. Dodatkowo Magnussen może się poszczycić sensacyjnym pole position zdobytym podczas deszczowych kwalifikacji w Brazylii.

Sam kierowca nie ukrywał, iż ściganie w F1 cieszyło go w ostatnim sezonie bardziej niż kiedykolwiek. Szef Haasa, Gunther Steiner, uważa z kolei, że Magnussen stał się bardziej dojrzałym kierowcą, który znajduje się w lepszym miejscu w swojej karierze.

To kwestia wieku, bycia ojcem, a także tego, że to z nim się skontaktowano - nie musiał on błagać o posadę - powiedział Steiner w rozmowie z Autosportem. To daje do myślenia i zapewnia dużą pewność siebie. Właśnie tu okazuje się, jak silny jesteś pod względem mentalnym.

Uważam, że w tej chwili Kevin jest po prostu o wiele silniejszy mentalnie niż kilka lat temu - podkreśla szef stajni z Kannapolis.

Wracając do Formuły 1 Magnussen zawarł z Haasem długoterminową umowę, dzięki czemu jest on pewien swojej przyszłości i - jak sam uważa - może cieszyć się stabilizacją. W sezonie 2023 zmieni się natomiast zespołowy partner Duńczyka - miejsce Micka Schumachera zajmie powracający do regularnego ścigania Nico Hulkenberg.

Zapytany o to, czy siła mentalna uzyskana poprzez powroty do F1 zarówno w przypadku Magnussena jak i Hulkenberga pomoże Haasowi, Steiner odpowiada twierdząco. Tak mi się wydaje i taką mamy nadzieję. To dlatego podjęliśmy taką decyzję.