Honda potencjalnym dostawcą jednostek dla Andretti-Cadillac

Japoński producent współpracuje już z General Motors przy elektrycznych napędach.
05.01.2319:11
Mateusz Szymkiewicz
2357wyświetlenia
Embed from Getty Images

Autosport informuje, że Honda będzie potencjalnym dostawcą jednostek napędowych dla Andretti-Cadillac.

Amerykański zespół potwierdził zamiary dołączenia do stawki Formuły 1 jako jedenaste zgłoszenie, na które FIA ma wkrótce otworzyć nabór. Mimo wsparcia Cadillaca, docelowo bolidy ekipy będą posiadały klienckie jednostki napędowe aktualnie zaangażowanego producenta.

Prezes General Motors - Mark Reuss, potwierdził, że Andretti-Cadillac dysponuje gotowym porozumieniem w sprawie dostaw silników. Według ustaleń Autosportu, amerykańska stajnia podejmie współpracę z Hondą.

Andretti Autosport rywalizując w IndyCar jest jednym z głównych zespołów japońskiego producenta. Z kolei General Motors cieszy się wieloletnim partnerstwem z Hondą w obszarze samochodów seryjnych oraz napędów elektrycznych.

Na sam początek dysponujemy już gotowym porozumieniem z jednym z dostawców jednostek napędowych. Idąc dalej dysponujemy odpowiednią wiedzą oraz zasobami, by w przyszłości stworzyć własną technologię - powiedział Reuss. Rozmawiając o Hondzie: oczywiście posiadamy z nią wielkie partnerstwo. Poza tym rywalizujemy z nią w takich seriach jak IndyCar. Posiadamy już relacje oraz wzajemny szacunek. Nie mamy żadnych problemów, ale czas na rozmowy o współpracy dopiero nadejdzie.

W przeszłości projekt Michaela Andrettiego był łączony z Grupą Renault, która miała zawrzeć z Amerykaninem nawet list intencyjny na dostawy silników. Zespół francuskiego producenta - Alpine, dotychczas jako jedyny obok McLarena publicznie poparł plan jedenastego zgłoszenia.