Piotr Wiśnicki kierowcą PHM by Charouz w Formule 3

19-letni Polak spędził ostatni sezon rywalizując we FRECA.
10.02.2318:46
Mateusz Szymkiewicz
1678wyświetlenia


Zespół PHM Racing by Charouz potwierdził, że jednym z jego kierowców w nadchodzącym sezonie Formuły 3 będzie Piotr Wiśnicki.

19-letni Polak rozpoczął profesjonalne starty w 2014 roku od kartingu, natomiast za kierownicę jednomiejscowego bolidu wskoczył w sezonie 2020. Wiśnicki zadebiutował wówczas we włoskiej Formule 4 reprezentując Jenzer Motorsport.

Poprzedni sezon Wiśnicki spędził w Formula Regional European Championship, gdzie w siedemnastu wyścigach nie zdołał skompletować punktów i został sklasyfikowany na trzydziestym piątym miejscu.

Jak potwierdzono, Polak zadebiutuje w tym roku w Formule 3, która będzie towarzyszyła F1 przy okazji dziesięciu Grand Prix. Sezon rozpocznie się 4 marca w Bahrajnie, natomiast zakończy 3 września na włoskiej Monzy.

Jestem bardzo szczęśliwy, że jako debiutant będę w stanie konkurować w tak mocnej stawce Formuły 3 z PHM Racing - powiedział Piotr Wiśnicki. To wielki krok naprzód w mojej karierze i będzie on wymagał ode mnie mnóstwa pracy. Chciałbym podziękować każdemu w PHM Racing za powierzoną możliwość pojawienia się w serii.