Vowles: W tym roku Williams będzie miał dostawcę na sezon 2026

Stajnia z Grove uważana jest za jedną z kilku opcji Hondy na pozostanie w F1.
13.03.2317:29
Mateusz Szymkiewicz
826wyświetlenia
Embed from Getty Images

James Vowles deklaruje, że Williams jeszcze w tym roku zabezpieczy kontrakt na dostawy jednostek napędowych w sezonie 2026.

Stajnia z Grove łączona jest ze zmianą partnera silnikowego. Aktualnie pakiety do bolidów FW dostarcza Mercedes, jednakże według plotek z ostatnich miesięcy, fabryczne zaangażowanie w zespół rozważa Honda.

Japoński producent zadeklarował obecność w Formule 1 po 2025 roku, jednakże jasne jest, iż nie będzie on kontynuował współpracy z zespołami Red Bulla. Dotychczas Honda miała prowadzić rozmowy z McLarenem, natomiast teraz uważa się, iż kolejną opcją koncernu jest Williams.

Rozmawiamy o dostawach silników na sezon 2026 z Mercedesem oraz pozostałymi dostawcami - powiedział James Vowles, nowy szef Williamsa, deklarując, iż jeszcze w tym roku zapadnie ostateczny wybór partnera. Analizujemy sytuację na rynku i chcemy podjąć najlepszą możliwą decyzję dla zespołu. Na pewnym etapie trzeba wziąć odpowiedzialność w swoje ręce. Nie można cały czas polegać na innych. W tej chwili jednak forma współpracy z Mercedesem jest dla nas najlepszą z możliwych.