Vilander kwestionuje motywację Bottasa do dalszych startów w F1

Fin zwraca uwagę na pozasportowe aktywności i postawę swojego rodaka.
03.04.2307:21
Mateusz Szymkiewicz
3137wyświetlenia
Embed from Getty Images

Wieloletni kierowca AF Corse oraz zwycięzca Le Mans w kategorii GT - Toni Vilander, kwestionuje dalszą motywację Valtteriego Bottasa do startów w Formule 1.

33-latek rozpoczął drugi sezon startów w barwach Alfy Romeo i po zdobyciu punktów w Bahrajnie, w kolejnych dwóch eliminacjach uległ podczas sesji kwalifikacyjnych partnerowi Guanyu Zhou. Z kolei w wyścigach w Arabii oraz Australii Bottas rywalizował bez jakichkolwiek szans na zdobycie punktów.

Poza torem Fin rozpoczął promocję własnych projektów, jak produkcja ginu czy kolekcja ubrań. Zdaniem rodaka Bottasa - Toniego Vilandera, pozasportowe aktywności mogły przełożyć się na coraz słabszą postawę 33-latka, widoczną od drugiej połowy sezonu 2022.

Nie sprawia wrażenia, by był głodny kolejnych sukcesów - uważa Vilander. Brakuje mu woli do rozpychania się łokciami. Życzyłbym sobie na torze Valtteriego 3.0 lub 4.0, który byłby bardziej agresywny. Nie może być usatysfakcjonowany z tego co było dotychczas. To duże rozczarowanie. Powinien odczuwać większy głód sukcesów. Musi za każdym razem wychodzić górą z zespołowego pojedynku.