Vasseur krytykuje AlphaTauri za styl ogłoszenia angażu Mekiesa

Aktualny dyrektor sportowy Ferrari zostanie od 2024 roku szefem stajni z Faenzy.
27.04.2321:34
Mateusz Szymkiewicz
860wyświetlenia
Embed from Getty Images

Frederic Vasseur postanowił skrytykować AlphaTauri za styl ogłoszenia angażu Laurenta Mekiesa w roli szefa zespołu.

W środowe popołudnie potwierdzono, że z końcem roku stajnię z Faenzy opuści aktualny szef Franz Tost. Jego następcą będzie Laurent Mekies, który w przeszłości był inżynierem ekipy, a aktualnie pełni funkcję dyrektora sportowego Ferrari.

Warunki odejścia Francuza ze Scuderii zostaną dopiero wypracowane, jako, iż jego umowa ma obowiązywać co najmniej do końca 2024 roku. Z kolei samo AlphaTauri nie potwierdziło oficjalnej daty dołączenia Mekiesa do zespołu.

Przede wszystkim to ogromna szansa dla Laurenta i biorąc pod uwagę nasze relacje nie blokowałbym go - powiedział Frederic Vasseur, szef Ferrari. Mimo to muszę poruszyć kwestię momentu, w którym zapadła ta decyzja. AlphaTauri prawdopodobnie było zbyt agresywne ze swoim oświadczeniem. Mamy długoterminowy kontrakt z Laurentem i musimy jeszcze omówić szczegóły.

Moim zadaniem jest ochrona interesów Ferrari, zespół jest priorytetem. To oznacza, że wciąż czeka nas rozmowa na temat warunków jego odejścia. Muszą być one korzystne dla Ferrari i w zależności od tego kiedy ma rozpocząć pracę dla AlphaTauri, my zadecydujemy o końcu naszej współpracy. Zrobimy to w odpowiedni sposób, ponieważ chcemy zachować pozytywne relacje.

Obserwatorzy zwracają uwagę na fakt, iż w ciągu kilku miesięcy Ferrari opuszcza kolejna osoba zajmująca czołowe stanowisko. Domino zapoczątkowało odejście Mattii Binotto, natomiast po nim z szeregów Scuderii wystąpili główny strateg Inaki Rueda czy szef departamentu aerodynamiki David Sanchez.

Vasseur zapytany o tę kwestię, dodał: Od rozpoczęcia sezonu straciliśmy dwóch pracowników z tysiąca sześciuset, to nie jest dramat. To nie jest tajemnica, że zespół ma większą moc niż pojedyncze jednostki. Musimy mieć to w pamięci i podkreślać, iż najważniejsza jest grupa. Rekrutacja cały czas trwa, choć nie rozmawiamy o tym publicznie. Bardzo dobrze znam system zatrudniania w F1, jest długi i bolesny. Pracujemy nad tym, budowa organizacji nie trwa jeden dzień. Działamy krok po kroku, w tle toczy się wiele rzeczy.