Hulkenberg wystartuje z pit lane do Grand Prix Azerbejdżanu

Zespół Haas zdecydował się na zmiany w ustawieniach bolidu Niemca.
30.04.2311:44
Mateusz Szymkiewicz
301wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nico Hulkenberg przystąpi do wyścigu o Grand Prix Azerbejdżanu z alei serwisowej, co ma związek ze złamaniem zasad parku zamkniętego.

Niemiec podczas sobotniego sprintu zmagał się z intensywnym zjawiskiem ziarnienia opon, przez co był bezbronny w walce z rywalami i ostatecznie przekroczył linię mety jako piętnasty. W reakcji na spore problemy w trakcie dłuższego przejazdu, ekipa Haas zdecydowała się na zastosowanie innych ustawień zawieszenia w samochodzie Hulkenberga przed główną rywalizacją.

Pierwotnie kierowca miał ruszać z szesnastego pola, jednakże przez złamanie zasad parku zamkniętego zostanie on relegowany do alei serwisowej. Hulkenberg ustawi się za Estebanem Oconem, który podobnie jak on dysponuje od soboty samochodem w innej konfiguracji.

Nie miałem zbyt wiele pracy, nie byłem w stanie walczyć - powiedział Nico Hulkenberg po sprincie w Baku. Po prostu przepadłem jak kamień w wodę, musimy się temu przyjrzeć, zrozumieć to i wyciągnąć wnioski. Cała sytuacja jest dla nas zagadką. Spodziewaliśmy się ziarnienia opon, ale z pewnością nie na takim poziomie. Nie mieliśmy ani trakcji ani przyczepności. Na torze o takiej charakterystyce było to szczególnie odczuwalne.