Leclerc rozpocznie wyścig w Hiszpanii z alei serwisowej

W bolidzie #16 wymieniono skrzynię biegów oraz zmodyfikowano ustawienia.
04.06.2311:32
Nataniel Piórkowski
640wyświetlenia
Embed from Getty Images

Charles Leclerc rozpocznie wyścig o GP Hiszpanii z alei serwisowej, po tym jak Ferrari dokonało w jego bolidzie taktycznej wymiany skrzyni biegów oraz modyfikacji ustawień.

Leclerc ukończył sobotnią sesję już na etapie Q1, odnotowując dziewiętnasty rezultat. W rozmowach z dziennikarzami zawodnik Ferrari uskarżał się na nerwowe zachowanie tyłu swego bolidu.

W przypadku zakrętów w prawo odczucia były podobne jak podczas treningu, ale musimy przeanalizować co działo się w wirażach w lewo, bo mieliśmy tam naprawdę duże problemy. Nie tego się spodziewałem.

W niedzielę Jock Clear z Ferrari potwierdził, że w bolidzie Leclerca została zainstalowana nowa przekładnia. Skorzystaliśmy z okazji, by wymienić skrzynię biegów i w zasadzie cały tył konstrukcji, by mieć całkowitą pewność, że nie ma tam niczego podejrzanego.

Oprócz wymiany skrzyni biegów w bolidzie Leclerca musiały zostać także wprowadzone modyfikacje w ustawieniach, które powinny pomóc kierowcy w walce o odrobienie strat. Ze względu na zmianę konfiguracji w warunkach parku zamkniętego, 25-latek wyruszy do wyścigu z alei serwisowej.