Tost: Mick był moim pierwszym wyborem na sezon 2023

Szef AlphaTauri potwierdził niedawną wypowiedź Ralfa Schumachera.
12.06.2308:10
Mateusz Szymkiewicz
1086wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef AlphaTauri - Franz Tost, potwierdził, że Mick Schumacher był jego pierwszym wyborem przed sezonem 2023.

Stajnia z Faenzy mimo skompletowanego składu kierowców na tegoroczne mistrzostwa nagle musiała liczyć się z utratą Pierre'a Gasly. Francuz podjął rozmowy z Alpine, które po odejściu Fernando Alonso poszukiwało konkurencyjnego następcy.

Finalnie kokpit zwolniony przez Gasly'ego otrzymał Nyck de Vries, lecz jak ujawnił przed kilkoma tygodniami Ralf Schumacher, pierwszym wyborem AlphaTauri na sezon 2023 był jego bratanek - Mick.

Wypowiedź sześciokrotnego zwycięzcy Grand Prix potwierdził teraz szef włoskiego zespołu - Franz Tost. Ostatecznie wyszło tak, że Mick Schumacher pozostał bez posady na tegoroczne mistrzostwa. Pierwotnie nasz skład mieli utworzyć Pierre Gasly oraz Yuki Tsunoda, jednakże sytuacja stała się otwarta. Pierre trafił do Alpine i pozostawił po sobie wakat.

Do wyścigu na Monzy było zupełnie niejasne kto go zastąpi. Logicznym wyborem był Mick Schumacher, którego uważam za dużo lepszego kierowcę niż się powszechnie uważa. Mimo to jego kandydatura została odrzucona i teraz naszym zawodnikiem jest Nyck de Vries. Taką podjęliśmy decyzję i nie ma już o czym dyskutować - powiedział Tost.