Wolff: Nowy kontrakt Hamiltona z Mercedesem jest kwestią dni

Szef zespołu nie wyklucza, że oficjalny komunikat zostanie opublikowany przed GP Kanady.
14.06.2307:17
Mateusz Szymkiewicz
748wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff deklaruje, że kwestia dalszych startów Lewisa Hamiltona w Mercedesie rozstrzygnie się w najbliższych dniach.

Siedmiokrotny czempion pozostaje bez kontraktu na przyszłoroczne mistrzostwa i łączono go już z transferem do Ferrari, gdzie kwestionuje się przyszłość Charlesa Leclerca. Mimo to Hamilton deklaruje, że pozostając w Formule 1 chce reprezentować barwy tylko i wyłącznie Mercedesa.

Rozmowy w sprawie nowej umowy z niemieckim producentem mają toczyć się co najmniej od zimowych testów i jak przyznał szef zespołu - Toto Wolff, oficjalny komunikat w sprawie pozostania Hamiltona może zostać opublikowany jeszcze przed nadchodzącym Grand Prix Kanady.

Wydarzy się to wkrótce, mówimy w tej chwili o dniach a nie tygodniach - stwierdził Wolff w rozmowie z CNBC. Robimy co w naszej mocy, by zrobić to przed weekendem [w Montrealu]. Zobaczę się z nim dziś i wrócimy do rozmów. Mamy tak dobrą relację, że nie musimy koncentrować się w naszych dyskusjach na pieniądzach. Lewis pozostaje najważniejszą osobowością w sporcie. Ma wiele twarzy, zarówno na torze jak i poza nim. Musimy go utrzymać w stawce tak długo jak to możliwe.

Austriak dodał, że swoją dziesięcioletnią współpracę z Hamiltonem w Mercedesie może nazywać przyjaźnią. Z perspektywy zespołu uważam, że Lewisa oraz Mercedesa łączy bardzo długa relacja. Nigdy nie był związany z inną marką. Jeśli chodzi o nas, to dołączyliśmy do ekipy w tym samym momencie i z profesjonalnej relacji przeszliśmy do przyjaźni. To był wspaniały czas.