Verstappen: Świetnie byłoby pewnego dnia startować dla Ferrari

Holender przyznał, że szanuje historię oraz dziedzictwo Scuderii w Formule 1.
13.06.2310:45
Mateusz Szymkiewicz
2129wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen przyznał, że świetnie byłoby pewnego dnia dołączyć do zespołu Ferrari.

Holender przez całą karierę w Formule 1 reprezentuje zespoły Red Bulla, natomiast jego kontrakt z główną ekipą wygasa dopiero z końcem 2028 roku. Jak przyznał kierowca, to czy porozumienie zostanie wypełnione zależy w głównej mierze od osiągów zespołu.

Wszystko zależy od tego jak bardzo konkurencyjni będziemy w przyszłości. Wygląda na to, że dosyć trudno będzie nam pozostać dominującą siłą przez dłuższy okres - powiedział Verstappen dla Rossomotori.

Dwukrotny czempion dopytany, czy ma swój wymarzony zespół Formuły 1, odpowiedział: Wielokrotnie jestem o to pytany. Wiem, że Ferrari ma wyjątkową historię w Formule 1 i świetnie byłoby móc pewnego dnia ścigać się dla nich. Mimo to zawsze powtarzam, że interesuje mnie jedynie najmocniejszy samochód.

Verstappen dodał, że jeszcze przed odejściem z Formuły 1 chciałby sprawdzić się w długodystansowych wyścigach oraz w zawodach samochodów GT. Kocham Le Mans, podobnie jak wszystkie inne długodystansowe wyścigi. Uwielbiam oglądać GT3 na zakrętach Nurburgringu. Chcę tego doświadczyć i na pewno nie wtedy, kiedy będę miał już czterdzieści lub pięćdziesiąt lat. Będę już wtedy dawno po szczytowej formie. W wieku 31 lat będę miał duży staż w Formule 1, ale myślę, iż nadal będę zdolny do fantastycznych rzeczy.